سقف پاسیو

با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب

پاسیو یکی از محیط های بلا استفاده در خانه استف که براحتی و با زدن سقف می تواند کاربردهای دیگری هم داشته باشد. که بعضا افراد از آن غافل شده و آن را به انباری کثیف تبدیل می کنند.

سقف پاسیو

انواع پوشش سقف پاسیو و حیاط خلوت

شما به راحتی به وسیله انواع شیشه های دورجداره و قایبرگلاس می توانید پاسیو یا حیاط خلوت را به یک مکان بسیار زیبا در خانه تان تبدیل کنید.

ک نوع آن به صورت پوشش با ورق پلی کربنات می‌باشند. که بدلیل مقاومت بالای آن حدود 250 برابر شیشه، همچنین حالت ارتجاعی آن باعث نشکن بودن، مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش UV، رنگ شفاف و بی رنگ ورق پلی کربنات تقریبا 90% نور پاسیو و حیاط خلوت را در اختیار ما گذارد و همچنین قیمت مناسب آن باعث شده است که پوشش مناسب و محبوبی جهت پوشش سقف حیاط خلوت بحساب آید. مدل دیگر پوشش سقف حبابی یا سقف نورگیر حبابی است که به دلیل استفاده از پایه فایبرگلاس تا حدود مناسبی عایق گرما و سرما محسوب می‌شوند و همچنین بعلت استفاده از ورق اکریلیک (پلی گلاس) میزان انتقال نور مناسب را دارند که با شاسی کشی مناسب حدود 85% نور پاسیو و حیاط خلوت را در اختیار ما می‌گذارند. مزیت آن نسبت به ورق‌های پلی کربنات زیبایی آن و کاملا آب بند بودن (همراه با گارانتی معتبر شرکتی) می‌باشد.
همچنین این نورگیرها تنوع رنگ بسیار بالایی را دارد. و همچنین بعلت باز شو بودن نورگیرهای حبابی و پلی کربنات ما قابلیت تهویه هوا و در صورت نیاز شستشوی این نورگیرهای سقفی را داریم. مسقف کردن سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو یکی از مهمترین عواملی است که باعث افزایش فضای مسکونی شما می‌شود و از فضای آن می‌توان بعنوان آشپزخانه دوم، اتاق بچه، کتابخانه، گلخانه و … استفاده نمود.

به صدای مشتری عزیزمون از نارمک تهران گوش بدین که چقدر با سلیقه از پاسیو شون استفاده کردن.

سقف پاسیو

تفاوت پاسیو و حیاط خلوت ؟

اگر دقت کرده باشید در بسیاری از خانه‌های قدیمی‌ به ویژه خانه‌های ویلایی چند طبقه اکثر فضاهای خالی پاسیو و همچنین حیات خلوت بدون استفاده می‌باشند و به دلیل استفاده از نور آنها بدون پوشش رها می‌گردند. اما امروزه در معماری‌های نوین با استفاده از پوشش سقف پاسیو و سقف پاسیو می‌توان بیشترین بهره را از این فضاها برد و حتی آنها را تبدیل به محیطی زیبا جهت سکونت کرد. با استفاده از انواع مختلف پوشش ها مثل نورگیر های حبابی یا فایبرگلاس می‌توان علاوه بر اینکه پوشش پاسیو و حیاط خلوت مناسب با آب بندی صد در صد ایجاد نمود، می‌توان نور این فضا را نیز به طور کامل حفظ کرد و از پاسیو و حیاط خلوت به عنوان فضای دورهمی یا گلخانه، آشپزخانه، اتاق مطالعه، اتاق بازی بچه وحتی در صورت کمبود اتاق به عنوان اتاق خواب استفاده کرد. اصولا پاسیو با حیاط خلوت تفاوتی ندارند، اما با توجه به آئین نامه و ضوابط شهرداری پاسیو جزو تراکم و زیربنا حساب می‌شود ولی حیاط خلوت به متراژ سند اضافه نمی کند و پاسیو را در مواقعی اجرا می‌کنند که متراژ زمین کم باشد.

نمونه هایی از استفاده بهینه از پاسیو دارای سقف

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

الزامات شهرداری برای پوشاندن سقف پاسیو یا حیاط خلوت

- حیاط خلوت واقع در ســاختمان جنوبی باید با دیوار و نرده یا حصار فضای ســبز از معبر عمومی‌جدا گردد.

- در ساختمانهای جنوبی باید طبقات به حیاط اصلی راه داشته باشند و کلیه سطوح و دیوارهای جانبی حیاط نماسازی شود.

- اگر پاسیو با مصالح شفاف مسقف شود، پیشبینی بازشوهای مناسب و کافی جهت تهویه طبیعی آن الزامی‌است.

- کف تمامی‌حیاط‌های داخلی باید دارای شیب بندی مناسب و سیستم دفع آبهای سطحی باشــد. حیاط داخلی که برای تأمین نور و تهویه اتاق است نباید تا فضای توقفگاه (پارکینگ) ادامه یابد.

- برای زمین‌های با مساحت بیشتر از 200 متر مربع حیاط داخلی به اندازه حداقل 6 درصد مساحت زمین الزامی‌است.

- اگر حیاط خلوت برای تأمین نور آشپزخانه باشد باید حداقل 6 متر مربع مساحت و حداقل 2 متر عرض داشته باشد.

- حداقل مســاحت حیاط داخلی برای زمینهای کمتر از 200 متر مربع، به اندازه 3 درصد مساحت زمین است.

- حیاط محصور و گودال باغچه برای تأمین نور و تهویه باید حداقل 9 متر مربع مســاحت و حداقل 3 متر عرض داشته و نباید دارای سقف باشد.

- اگر دو واحد مجزا از یک حیــاط داخلی نور و تهویه می‌گیرند، فاصله دیوارهای پنجره‌های مقابل آنها از یکدیگر نباید کمتر از 6 متر باشد.

- در مواردی که آشپزخانه و اتاق دو واحد مسکونی مستقل و یا آشپزخانه آنها ، از یک حیاط خلوت نور می‌گیرند، فاصله پنجره‌های مقابل آنها نبایستی کمتر از 4 متر باشد. 

سقف پاسیو ارزان

به دلیل مشکلات اقتصادی بسیار که همه در زندگی های خود دارند، برخی مشتریان به دنبال ارزان ترین و کم هزینه ترین سقف برای پوشش سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت می‌گردند.  قطعا کم هزینه ترین پوشش برای سقف پاسیو مصالحی مانند ایرانیت و آردواز می‌باشد که زیبایی نداشته و نور محیط را کاملا از بین می برد. و همینطور که میدانید به صورت کامل آببندی نمی‌شود. پس اگر دنبال چیز ارزان هستید همین حالا بروید و با ایرانیت برای پاسیو خود سقف بزنید که مطمئنا بعد از گذران فصل سرما پشیمان شده و برخواهید گشت. سقف های پارس نورگیر همگی شکیل و آب بندی شده و برای یک عمر استفاده شما ساخته می شوند.
که با داشتن 95% نور, از استفاده از پوشش پلی کربنات برای سقف پاسیو طبقه اول یا سقف نورگیر می‌باشد. سقف پاسیو با پوشش پلی کربنات به این صورت اجرا می‌شود که در زیر آن کلاف آهن کشی و بعد از ضد زنگ و رنگ آمیزی روی آن پوشش پلی کربنات دو جداره یا چند جداره اجرا می‌شود. دقت شود که پلی کربنات‌ها دارای تنوع رنگ بسیاری می‌باشد. برای شستشوی سقف پاسیو یا حیاط خلوت و همچنین تهویه  هوا از دریچه آلومینیومی‌استفاده می‌شود به همراه جک و دسته جک دریچه برای راحت باز و بسته شدن دریچه.
در میان گزینه‌های متنوعی که برای پوشش سقف با آنها مواجه هستیم شاید پوشش با ورق پلی کربنات جزو ارزان ترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. البته ارزان بودن این نوع پوشش باید با ملاحضات و احتیاط‌هایی همراه باشد تا با کاری یکبار مصرف و با عمر کوتاه مواجه نشویم.

 

سوالی دارید؟

حتما با ما تماس بگیرید

8 صبح الی 20

09120688428