لازم نیست نگران قیمت سقف پارکینگ حیاط و یا سقف حیاط خلوت نباشید؛ چرا که بسیاری راه‌حل‌های ارزان‌قیمت برای آن وجود دارد.

سقف پارکینگ

با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب

اگر شما هم برای خانه ویلایی یا حیاط دار خود یا ساختمان و مجتمع اداری تجاری خود نیاز به سقف پارکینگ یا سایبان خودرو دارید حتما این صفحه را مطالعه کنید.

انواع پوشش پارکینگ خودرو

سقف پارکینگ ماشین یا سایبان خودرو بهترین روش برای محافظت وسایل نقلیه شما در برابر آب و هوای نامناسب سقف پارکینگ است. بخصوص گرمای شدید که می‌تواند به خودروی شما آسیب برساند و باعث فرسودگی و کاهش عمر آن شود.

با افزایش میزان ساخت و ساز در کلان شهرها معمولا ساختمان ها با مشکل تامین پارکینگ لازم برای ساکنین مواجه اند. به خصوص در شهرهایی مانند حومه ها مثل پردیس و بومهن و رودهن یا پرند و شهرهای غربی تهران عموما فضای باز برای ایجاد پارکینگ های روباز موجود بوده و تنها مشکلی که این پارکینگ ها دارند نبود سقف پارکینگ است.این مشکل خصوصا در ادارات، سازمان ها و بعضا در کارخانه ها بیشتر به چشم می خورد. اغلب افراد در فصول گرم سال با مشکل گرم شدن بیش از حد وسیله نقلیه خود مواجهند، که در نوع خود برای ماشین نیز آسیب هایی به همراه دارد. همچنین در فصول سرد نیز علاوه بر بارش برف و باران روی خودرو، همواره اتومبیل در معرض یخ زدگی قرار دارد.از سویی دیگر، در سایر ایام سال خودرو در معرض کثیفی حاصل از فضولات پرندگان، شیره درختان و … قراردارد که می تواند عواقبی را خصوصا برای رنگ خودرو سبب شود. 

سقف های پارکینگ روباز انواع مختلفی دارند که از جنس های مختلف اجرا می شوند. سقف می‌تواند فولادی یا آلومینیومی باشد و پوشش آن هم می‌تواند بسیار متفاوت باشد که هر یک در قیمت سقف مؤثر خواهد بود اعم از متریال سبک و یا سنگین که عبارتند از ورق های شیروانی و طلق های نورگیر پلی کربنات

یک نوع آن به صورت پوشش با ورق پلی کربنات می‌باشند. که بدلیل مقاومت بالای آن حدود 250 برابر شیشه، همچنین حالت ارتجاعی آن باعث نشکن بودن، مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش UV، رنگ شفاف و بی رنگ ورق پلی کربنات می باشد. این پوشش با قیمت مناسبی که دارد  باعث شده است که پوشش مناسب و محبوبی جهت پوشش سقف پارکینگ بحساب آید.

 

انواع پوشش مناسب برای سقف پارکینگ

سقف پلکسی‌گلس شفاف

برای ایجاد دیوار و سقف، بسیار نزدیک به حالت استوانه و کروی استفاده می شود.

سقف فایبرگلاس

بهترین سقف موقتی (مثلاً برای دو سال)، ارزان و سبک

سقف پلی‌کربنات چندجداره

بهترین متریال برای پارکینگ های محتمع

ورق های شیروانی UPVC

ارزان و بادوام، مناسب برای کاربردهای عمومی

به صدای مشتری عزیزمون از پردیس تهران گوش بدین

طراحی سقف پارکینگ حیاط

طراحی و ساخت سقف پارکینگ حیاط و سقف حیاط خلوت یا پاسیو سه مرحله دارد:

  • ساخت چهارچوب (چارچوب) سقف
  • انتخاب و خرید پوشش سقف
  • نصب و اتصال پوشش سقف بر روی چارچوب

نمونه هایی از سقف پارکینگ و سایبان خودرو اجرا شده توسط پارس نورگیر

ما در این چند سال اخیر پروژه های بسیاری در تهران و شهرستان های اطراف اجرا نمودیم در زیر می توانید بخشی از آنها را مشاهده نمایید.

ابعاد و سقف پارکینگ معمولا چقدر است؟

اندازه پارکینگ یا سایبان – ابعاد و ارتفاع سقف پارکینگ خودروی شما – به چند فاکتور مهم بستگی دارد:

اولین نکته، نوع و تعداد واحدهای ساختمان و وسایل نقلیه است : اینکه پارکینگ ماشین، در ویلای شخصی شماست یا در یک آپارتمان مسکونی. سایبان پارکینگ اداری است یا پارکینگ ساختمان‌های تجاری. (برج های چند طبقه)

  • استاندارد ارتفاع سقف برای پارکینگ‌های کوچک؛ حداقل 2 متر و 20 سانتی‌متر و برای پارکینگ های متوسط و بزرگ تا 3 متر نیز طراحی می‌شود.
  • حداقل عرض مفید برای یک پارکینگ معمولی 2 متر و نیم است و برای دو پارکینگ، 4 متر و نیم می‌باشد. برای جابجایی خودروها عرض 5 متر – با فاصله مفید ستون به ستون 4 متر و نیم فضا مورد نیاز است.
  • شیب سقف پارکینگ های خصوصی حداکثر 15%و شیب سقف پارکینگ های عمومی 12% می‌باشد.
  • حداقل مساحت یک پارکینگ معمولی 5*5/2است.

با این توضیحات به راحتی می توتنید ابعاد پارکینگ و سقف مورد نظر خود را به دست آورید.

سوالی دارید؟

حتما با ما تماس بگیرید

8 صبح الی 20

09120688428